Vyhledat
  • Lindha

Suché čištění koberců s Lindhaus LD600

Víte jak vyčistit koberec suchou cestou? Bez použití vody a dalších saponátů?


Pokud máte koberec, který se může vodou poničit (hedvábný, vlněný, nebo pravý perský koberec), nebo máte pod kobercem podlahu z palubek, nebo dřevěných prken je vždy lepší suché čištění.


Suché čištění je samozřejmě vhodné na jakýkoliv koberec. Je šetrnější k nábytku a při vysátí si poradí s prachem i roztoči.


Další výhodou je to, že po skončení úklidu můžete koberec i místnost okamžitě používat.


Níže jsme Vám sepsali postup, který Vám pomůže s pravidelnou údržbou, nebo vyčištěním Vašeho koberce. Jestli si i přesto nevíte rady, rádi Vám pomůžeme :-)1. Rozsypat

Čistící směs LD 600 rozsypejte na koberci. Směs funguje jako milióny mikro houbiček (v balení vypadá jako vlhké piliny), které absorbují nečistotu a mastnou z koberce. 1 kg směsi vystačí přibližně na 15 m2 v závislosti na druhu koberce.


Výrazně znečištěná místa před čistěte odstraňovačem Lindhaus LS 500.

*Před čištěním je vhodné použít vysavač s klepačem a koberec vysát.2. Zapracovat směs

Koberec přejíždějte ve všech směrech. Zapracování zajišťuje čištění koberce do hloubky.


Směs můžete zapracovat vysavačem s rotačním kartáčem, nebo ručně s vhodným kartáčem.Zapracovanou čistící směs nechte v koberci působit 30-60 minut a poté ji vysajte. Směs by po uplynutí doby měla být suchá. Vlhká směs se hůře vysává, může poškodit sáček a v krajním případě samotný vysavač.3. Vysát

Po 30-60 minutách směs důkladně vysajeme vysavačem s kartáčem (u nás označené vysavače a klepací hlavy DCS - dry cleaning system).


Koberec je suchý a může se po něm okamžitě chodit. Čištění nezanechává na koberci žádné mokré skvrny, nebo chemické zbytky. 


DoporučujemeV případě mytí podlahy, koberců a čalounění mokrou cestou např. s mycím strojem Lindhaus LW30.Nevíte si rady? Máte zájem o nezávaznou poptávku?


Jsme pro Vás k dispozici na e-mailu: lindhaus@lindha.cz

Na telefonním čísle: 732 442 063


167 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše